Jak na pewno wiecie kocham ręcznie robioną biżuterię. Mam pełną szufladę kolczyków wykonanych w najróżniejszych technikach i chwilowo boleję nad tym, że nie mogę ich nosić. Małe łapki małej Mi szybko chwyciłyby  i kolczyki i ucho. To jednak nie przeszkadza mi w tym, żeby śledzić trendy w biżuterii i podpatrywać u twórców, co z tych trendów zostanie przeniesione do biżuterii z duszą 🙂 Specjalnie dla Was zebrałam trendy, które mają mieć wpływ na biżuterię w 2019.

Kryształy

Bling, bling? Tak, ten trend jeszcze przed nami. Pojawia się on nie tylko w modzie na pokazach, ale też w salonach ślubnych daje znowu znać o sobie. Kryształy pojawią się też w kolczykach w wersji maxi. Lubicie błysk?

Asymetria

Na wybiegach pojawiła się asymetria w kilku odmianach. Pojawiają się kolczyki solo – w postaci pojedynczego, długiego aż do obojczyka chwosta lub w formie kwiatów. Inna możliwość to kolczyki nie do pary – jeden duży, przykuwający oko i drugi niewielki, będący tylko delikatnym tłem dla drugiego z pary. Takie połączenie pojawiało się na wybiegach często w stylistyce boho – kolczyki z piórami, frędzlami, sznureczkami pojawiły się niejednokrotnie na wybiegach. Takie dwa pozornie różne od siebie kolczyki mogą mieć wspólny kolor lub zbliżoną formę.

Im więcej tym lepiej

Statement earrings mają się znakomicie. Jeżeli jeszcze nie wiecie co to takiego, to zajrzyjcie do tego wpisu KLIK. W nadchodzącym sezonie im więcej tym lepiej . Duże kolczyki mogą być jeszcze większe – pióra, faktury, wiele długich kolczyków na uchu, takie propozycje pojawiają się na wybiegach. To jednak nie wszystko. Masywne bransolety, przypominające mankiety? Czemu nie! Wiele pierścionków oraz masywne bransolety? Jeżeli kochacie to wszystko, to teraz jest na to czas 🙂

Trendy 2019 - biżuteria z muszlami i perłami

Muszle i perły – powiew wiatru od morza

To kolejny z trendów, który przewija się wyjątkowo często. Muszle mogą się pojawić we fragmentach kolczyków ub nanizane na sznurki jako wisiory.  Mogą być połączone z perłami. Na wybiegach muszle pojawiły się też jako element dużych naszyjników i bransolet. Muszelki mogą tez pojawić jako element bransoletek na rzemyku. W tym trendzie biżuteria ma swobodny, codzienny charakter.

Pojawiły się też i inne trendy – duże, masywne łańcuchy, biżuteria z elementem logo, tak dużym, że aż ‘bije po oczach” oraz naszyjniki i wisiory z monetami. Te jednak nie skradły mojego serca i nie pobudziły kreatywności.

Czy coś z tego pojawi się w moich kolekcjach? Na pewno najbliższą kolekcją zawładnie modny kolor słonecznej żółci ( gen-z yellow).  A co potem? Myślę, że i kryształy i muszle z perłami doczekają się własnych kolekcji. A może Was urzekł któryś z nich?