Bukiet ślubny – co wyrażają kwiaty

Tym małym artykułem chciałabym rozpocząć cykl ślubnych porad. Mam nadzieję, ze pozwoli on przyszłym pannom młodym i panom młodym znaleźć odpowiedzi na pytanie i ślubne inspiracje. Znajdziecie tu informacje praktyczne, które pozwolą dobrać suknię ślubną czy ułatwią organizację wesela, ale tez i inne. dzisiaj chciałam Wam napisać o znaczeniu poszczególnych kwiatów. Dobór kwiatów może być przemiłą wiadomością od ukochanego.

Pamiętajcie jednak, ze bukiet ma przede wszystkim podobać się Wam – więc czasem warto odrzucić przesądy na bok :)🙂
Gotowi ? – to czas zdradzić jaka jest mowa kwiatów :)🙂

Frezja

To wyraz szacunku i radości. Frezja może być niezdrów zaproszeniem m do flirtu.

Konwalia

Jest kwiatem delikatnym i jako taki jest symbolem delikatności i nieśmiałości. Obdarowując nimi, mówimy że uważamy osobę obdarowaną za piękną.

Goździk

Goździki mają rożne znaczenie w zależności od koloru. Może być symbolem niewinności, gdy jest biały, wieczną pamięć gdy różowy oraz wyraża pogardę – gdy jest żółty. Ostrożnie więc z żółtymi goździkami.

Kalia

Symbolizuje nieszczęście i smutek, często bywa używana w wiązankach pogrzebowych. Coraz częściej z racji urody kwiat bywa używany w ślubnych bukietach. Jeżeli jesteśmy przesądni, pamiętajmy , że kolor wiązanki potrafi zmienić znaczenie przekazu. Biel połączona z czerwienia oznacza na przykład jedność i nierozerwalność.

Lilia

Oddaje piękne i czyste uczucie. Mówi również o poważnych zamiarach obdarowującego (ja myślę – skoro ślub biorą 🙂 ). W Polsce jest postrzegana często jako kwiat związany z żałobą, ponieważ często możemy ją spotkać w wiązankach pogrzebowych.

Róża

To bezwarunkowa miłość. Symbolem wiecznej miłości są róże czerwone.

Tulipany

Piękny symbol radości i sławy. można go również interpretować go jako oznakę radości z zobaczenia obdarowanej osoby. Czerwony zaś jest oznaką miłości.

Azalia

Oddaje podziw i cnotliwość. Niestety wg innych może tez oznaczać kruche i chwilowe zauroczenie.

Chryzantemy

Oznaczają prawdę i wdzięczność za wszystko, co nam darowano. Z racji tego, ze te śliczne jesienne kwiaty często stawiamy na grobach bliskich rzadko spotyka się je w wiązankach ślubnych.