Romantyczne wesele

 

Planowanie wesela to z jednej strony ogromna praca logistyczna. Ale z drugiej strony to moment, kiedy możemy wyrazić siebie i swój charakter. W tych wszystkich piórkach, kwiatach, wstążkach, bieli – można pokazać co jest nam bliskie, co lubimy. Często są motywy przewodnie czy kolory wiodące. Przede wszystkich warto jednak dążyć do tego, aby całość odpowiadał pannie i panu młodemu. Dzisiaj mam dla dla Was garść inspiracji w romantycznym stylu. Czyli właśnie – pióra wstążki, koronki 🙂

Droga do oltarza usłana płatkami

Droga do oltarza usłana płatkami

Droga do ołtarza może być usłana różami w sensie dosłownym. ta role mogą pełnić oczywiście płatki kwiatów. Mam do nich ogromny sentyment, bo akurat płatki były jednym z elementów dekoracji kościoła w dniu mojego ślubu. Inna kwestia, że trzeba było je zdobyć w dniu ślubu, w związku ze zmianą florystki trybie nagłym :)To już temat na inna historię – ale powiem wam, ze można mieć bukiet i rzeczone płatki zamawiane na dwie godziny przed ślubem.
Delikatne ozdoby z traw i gipsówki

Delikatne ozdoby z traw i gipsówki

Delikatne ozdoby z traw i gipsówki to kolejna propozycja na przyozdobienie kościoła. Nieprzeładowane kwiatowe dekoracje dają wrażenie lekkości. Można je połączyć z delikatnym tiulem i innymi lekkimi materiałami.
Ażurowe osłonki na doniczki

Koronki wszędzie

W tej roli mogą również sprawdzić się dekoracje kwiatowe w ażurowych osłonkach. delikatne dzirki daja złudzenie koronki. Całość zaaranżowała Małgosia z www.pogodno-florystyka.pl i jej autorstwa jest też zdjęcie.
Poduszka na obrączki

Poduszka na obraczki

Poduszka na obrączki może być zgrana z całą resztą dekoracji. Tiul – oczywiście! Wstążki – mile widziane. A może koronka – oczywiście. wszystkie elementy dozwolone, choć może nie wszystkie naraz.
Fascynatory, koronki i ozodoby na włosy

Fascynatory, koronki i ozodoby na włosy

Styl romantyczny nie musi oznaczać welonu. Znakomicie oczywiście sprawdzą się welony z koronka dopasowaną do sukni. Możemy jednak pokusić się o tez o zwiewnie i  delikatne  fascynatory z tiulem czy ozdoby na włosy z koronką. Można tez wspiąć we włosy sutaszową spinkę do włosów misternymi  z arabeskami. Ozdób tego typu możecie poszukać tu: — >> KLIK

romantyczny bukiet ślubny z wstążką

Bukiet

Do panny młodej w romantycznym stylu pięknie będzie pasował bukiet w stylu biedmaier. To bukiet o kolistym kształcie, może być z zewnątrz ozdobiony tiulem lub koronką. Kwiaty rozchylające się w różnych kierunkach będą wyglądy zwiewnie i delikatnie. Można tu pokusić się o o klasyczne róże, ale też róże w rożnych wielkościach . Lekkości może dodać bukietowi gipsówka czy delikatne trawy.
Romantyczne miejsce na wesele

Miejsce

Wybór miejsca na pewno odegra kluczową rolę dla Waszego wesela. oprócz kwestii czysto organizacyjnych warto sprawić , aby i ono wpisało się w klimat. Stary młyn  czy dworek może być kropką nad i dla Waszego wesela w stylu romantycznym. A każde miejsce może jeszcze zyskać, gdy dodamy odpowiednie  akcenty. Tutaj filary zostały dodatkowo ozdobione koronka i lampionami z papieru. Zdjęcie i całość dekoracji wykonała w tym wypadku Małgosia z www.pogodno-florystyka.pl.
Romantyczne dekoracje weselne - świece

Dekoracje na stole - świece

Nie na darmo się mówi, że jak romantyczna kolacja – to przy świecach. Świece użyte jako dekoracje wspaniale ozdobią i rozświetlą salę weselną. Możecie je postawić samodzielnie, ale na tym nie kończą się możliwości. Świece mogą być elementem lampionu czy moga stać w szklanym naczyniu ozdobionym kwiatami.
Stół mogą przyozdobić kwiaty w porcelanowych miseczkach

Dekoracje na stół - kwiaty

Oprócz klasycznych wiązanek  na stole mogą się też znaleźć dekoracje kwiatowe w mniej oczywistej formie. Delikatne kwiaty umieszczone w jasnych porcelanowych miseczkach, sprawią że wystrój nabierze lekkości.
Roślinna dekoracja na nakrycie

Dekoracje na nakrycia

Tu znowu mamy całe spektrum możliwości. Serca wykonane z gałązek to jedna z propozycji. Goście na nakryciach mogą znaleźć też delikatne kwiaty (np frezje) przewiązane koronką, czy serduszka z koronki.
Tort w romatycznym stylu z kwiatami wstążką

Tort z wstążką, kwiatami, koronką

Tort z kwiatami chyba nikogo już nie dziwi. Mogą być to kwiaty korespondujące z bukietem panny młodej. A wiedzieliście, że koronkowe motywy i dekoracje można przenieść również na tort? Literalnie można znaleźć foremki w formie taś z koronkowymi motywami. Są to tzw cukrowe koronki i robią oszałamiające wrażenie.
to tylko0 garść inspiracji według mojego subiektywnego wyboru. Macie inne inspiracje? Jest ich na pewno całe mnóstwo – podzielcie się jakie są wasze pomysły.

Więcej porad znajdziecie w >>> KLIK <<<

Wszystkie zdjęcia pochodzą z domeny publicznej (pixabay) i zostały użyte w ramach licencji creative comons.