Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy

Każda panna młoda poświęca wiele uwagi doborowi biżuterii. W końcu to biżuteria,  zaraz po kreacji – jest czymś, co sprawia, że stylizacja tworzy spójną i zachwycającą całość. Dzisiaj chciałabym w kilku słowach podpowiedzieć Wam, jak dobrać biżuterię do kształtu twarzy. Warto pamiętać, że jest to tylko jeden z aspektów. Inne – takie jak dobór biżuterii do typu dekoltu czy rodzaju sukni postaram się przybliżyć Wam w innych artykułach. Pamiętajcie jednak o najważniejszej zasadzie – biżuteria ma podoba się Wam. To jest pierwszy i najważniejszy warunek, od którego warto zacząć dopasowywanie dodatków do ślubnej kreacji.

Twarz kwadratowa

Przy tym kształcie twarzy biżuteria powinna wysmuklić i wysubtelnić rysy. do tego celu znakomicie nadają się kolczyki o miękkich liniach – w kształcie owalu, elipsy czy koła. Długie kolczyki wysmuklą twarz, a okrągłe nadadzą miękkości rysom.
Kolczyki kwadratowe czy kanciaste mogą być problematyczne. Takie kształty wyostrzają rysy, a to nie jest wskazane przy kwadratowej buzi.

Twarz okrągła

Jeżeli masz okrągłą buzię – postaraj się nadać rysom wyrazistości. Długie kolczyki czy takie z elementami pionowymi optycznie wysmuklą twarz. Dobrze sprawdza się też kolczyki z elementami geometrycznymi – trójkątami czy kwadratami – te elementy odrobinę wyostrzą twarz. Małe perełki czy duże koła będą z kolei wyglądać nieproporcjonalnie przy okrągłej buzi.

Twarz owalna

Wszystkie chwyty dozwolone:) Przy regularnym kształcie jakim jest owal możemy sobie pozwolić w zasadzie na wszystkie szaleństwa. Warto jedynie zachować umiar z długością – zbyt długie kolczyki przy pociągłej twarzy mogą zachwiać optycznie proporcje na jej niekorzyść.
dla ciebie są sztyfty – małe i duże, kolczyki długie czy w kształcie kandelabru.

Twarz w kształcie serca

Długie kolczyki to coś w sam raz dla ciebie. Łezki, elipsy, trójkąty – o ile tylko nie zwężają się ku dołowi – znakomicie będą pasować. możesz sobie również pozwolić na kolczyki w kształcie kandelabru – szerokie na dole. Góra kolczyków powinna być z kolei smukła, aby nie zachwiać proporcji twarzy. Kolczyki w kształcie kola – dozwolone.
Krótkie kolczyki przy twarzy w kształcie serca w zdecydowanej większości przypadków wyglądają niekorzystnie.

Magnesy ze zdjęciem pary młodej

Twarz trójkątna jest sama w sobie wyrazista i nie potrzebuje dodatkowego wyostrzania. Z tego względu kolczyki trójkątne czy o ostrych liniach nie są polecane. dla ciebie za to są kolczyki w kształcie kandelabru – rozszerzające się ku dołowi. Kolczyki okrągłe również dobrze się sprawdzą, podobnie jak te, które kończą się miękką krzywizna na dole. Również niewielkie perełki czy okrągłe sztyfty ładnie będą wyglądać przy okrągłej buzi.
Więcej porad znajdziecie w  poradniku ślubnym >>> KLIK <<<
Tekst: Aleksandra Multan Rysunki: Marcelina Kurda