Jak dobrac suknię ślubną do figury

Jak dobrać suknię ślubną do figury, tak aby podkreślała atuty sylwetki i tuszowała niedoskonałości?  Dla kogo nada się „rybka”, a dla kogo model klasyczny? Poniżej znajdziecie krótki przewodnik po rodzajach sukien ślubnych i rekomendacjach w zależności od sylwetki.

Model w stylu empire

Model w stylu empire to suknia odcinana pod biustem, często z delikatnymi rękawkami lub ramiączkami. Linia odcięcia może być podkreślona pasem ślubnym. Dół sukni spływa  swobodnie ku dołowi, nie rozszerzając się. Suknia maskuje takie mankamenty jak wystający brzuszek czy brak talii. Ze względu na wygodę często decydują się na ten model panny młode, które są w ciąży.

Dla kogo

Suknie w stylu empire wydłużają optycznie sylwetkę. Pięknie prezentują się na niewysokich i drobnych pannach młodych. nieco wyższe panie, ale bez wyraźnie zarysowanej talii, również mogą zdecydować się na ten model.

 

Suknia balowa / princeska / księzniczka

Suknia niezmiernie popularna- zwana też „księżniczką” czy „princeską”.  Dopasowana w talii i biuście, z szerokim dołem . Dól sukni to często wiele warstw tiulu czy batystu. Bogata w falbany czy drapowania pozwoli poczuć się jak księżniczka właśnie. Suknie o tym kroju często są bogate w stylistyce, z bogato zdobionymi gorsetami. Również falbaniaste spódnice czy drapowania wpisują się  w ten model.  Jeśli jednak zdecydujesz się na prostą spódnicę io gorste, możesz podkreślić miejsce odcięcia strojnym pasem biżuteryjnym.

Dla kogo

To fason, który będzie pasował większości panien młodych. Zatuszuje brak talii czy nadmiarowe kilogramy. Niskim pannom młodym pozwoli odrobinę zrównoważyć i wydłużyć sylwetkę, ze względu na boczne cięcia.

Syrena

Ten typ sukni nazywany bywa rybką bądź syrenką. Mocno dopasowana w biuście, talii i biodrach, rozszerza się dopiero od kolan. Podkreśla biodra, talię i płaski brzuch. Z tego względu polecana jest głownie paniom o nienagannej figurze.

Dla kogo

Dla Pań z szerszymi biodrami i zarysowaną talią – niestety jej brak suknia podkreśli bezlitośnie. Nie jest polecana dla pań o sylwetce jabłka.

Model klasyczny

Model klasyczny to suknia z mocno dopasowaną górą i szeroką spódnicą, która opiera się na halce – często kilkuwarstwowej.  Może występować zarówno jako całość, jak też w wersji gorset + spódnica (tu znajdziesz jak dekolty w gorsecie dobrać do sylwetki: Jak dobrać dekolt do figury). Suknia mocno podkreśla talię, więc jest jest to „must have” przy tej sukni. Istotne jest, że niezależnie od tego czy panna młoda jest krąglejsza czy szczupła suknia pięknie podkreśli wcięcie.

Dla kogo?

To model dla panien młodych, które mogą pochwalić się piękną talią – idealnie ja podkreśli. Model klasyczny pięknie prezentuje się na wysokich pannach młodych, nie przytłaczając ich. Polecany paniom o figurze klepsydry, choć nie tylko.

 

Model w kształcie litery A

To kolejny z klasycznych modeli. Ten jednak nie podkreśla tak talii. Suknia rozszerza się ku dołowi od biustu, zachowując kształt litery A. Zaszewki z boku podtrzymają piersi, ale nie podkreślą talii.  Suknia o kroju litery a ukryje szersze biodra czy brak wcięcia w talii.

Dla kogo

Dla wysokich panien młodych, również tych które nie maja wyraźnie zarysowanej talii. Również dla niższych, ale drobnych. Model nada również się dla pań o figurze gruszki.