Czerwony

Czerwień to kolor bardzo wyrazisty i bardzo mocny w wyrazie. Ma działanie pobudzające, dodaje energii   i przyciąga uwagę. To kolor kojarzony z pasją, miłością i seksapilem. Ale nie tylko – czerwony jest kojarzony również z władzą.Stąd politycy tak lubią czerwone krawaty – osoby go noszące kojarzone są z osobami silnymi i przebojowymi. Nie wierzycie? A popatrzcie czasem na billboardy w trakcie kampanii wyborczej:) albo przypomnijcie sobie – czy kobietę o ustach pomalowanych na soczyście czerwony kolor będziecie odbierać jako nieśmiałą? Zerknijcie poniżej, ile macie odcieni do wyboru – pomidorowy, marsali, winny, ceglany,koralowy, wiśniowy, karmazynowy i wiele innych.

Komu pasuje czerwony?

Czerwień to kolor dla wszystkich. u blondynek pięknie podkreśla koloryt cery. Brunetkom doda  wyrazistości i “pazura”. Kluczem do sukcesu jest dobranie odcienia czerwienie do typu urody. Kobiety o chłodnym typie urody dobrze będą wyglądać w chłodnych odcieniach – winnym czy wiśniowym. Blondynki o delikatnej urodzie powinny postawić na cieple odcienie – makowy,koralowy lub pomidorowy. Rudowłose pięknie będą prezentować się w czerwieni złamanej brązem – np. ceglastej. Dla “zim”, czyli kobiet o ciemnych włosach i jasnej cerze świetnie nada się mocny,nasycony kolor – krwista lub pożarnicza czerwień.  Natomiast przygaszona czerwień to uniwersalna propozycja dla każdej z nas!

Jak nosić czerwony?

Klasycznie

Jeżeli wolisz klasyczny styl, to czerwone dodatki proste w formie znakomicie przyciągną uwagę do miejsc,które chcesz podkreślić. Pochwal się talia zakładając czerwony pasek, przyciągnij spojrzenia zakładając czerwone korale czy kolczyki. W niewielkiej dawce czerwień pięknie ożywi strój.

Odważnie

Czerwona sukienka czy duże i odważne w formie dodatki sprawią, że nikt nie przejdzie obojętnie obok ciebie. Czerwona sukienka to kwintesencja kobiecości. Możesz tez wybrać bardziej rockową stylizację i wybrać koszulę w czerwona kratę. Jeżeli masz wątpliwości czy to jest dla ciebie – możesz sięgnąć po ciemniejsze odcienie czerwieni. Pamiętaj, że czerwony nie jest kolorem dopuszczalnym w biznesowym dress code jako dominujący. W pracy postaw lepiej na czerwone dodatki. Świetnie ożywią one wtedy klasyczne barwy z business casual – szary czy granatowy. Wyjątkiem może być tutaj czerwony krawat – ten może być zbyt dominującym dodatkiem na rozmowę kwalifikacyjną.

Z czym łączyć czerwony?

Jeśli chcesz się wyróżnić, to łącz ten kolor ze złotem, denimem oraz kolorem nude. Jeśli lubisz klasykę – z czernią, granatem  lub szarością.

Energetycznie – można łączyć z brązami, beżami, pomarańczem i fioletem. W artykule znajdziecie też propozycje przykładowych palet kolorów. Spójrzcie tylko – klasyczne połączenie czerwieni z czernią to wcale nie jest jedyna słuszna opcja 🙂

Jeżeli zaś ciekawi jesteście jak można wpleść czerwony jako motyw przewodni wesela – wskakujcie tutaj: KLIK