Czym są naszyjniki ciążowe?

Maternity necklace, naszyjnik bola, naszyjnik ciążowy, harmony ball – wiele nazw odnoszących się do jednej rzeczy. Czym są naszyjniki ciążowe?

Sama tradycja wywodzi się z Meksyku, choć podobne naszyjniki pojawiają się i w innych kulturach. Tradycyjne bola to maleńka wisiorek w kształcie kuli. na Bali takie wisiorki znane są jako harmony ball. Zamknięta w środku kulka pobrzękuje cichutko przy każdym ruchu przyszłej mamy.  W niektórych kulturach nazywa się je “przywoływaczami aniołów”. Ich dźwięk ma przywoływać anioła stróża, aby strzegł ciężarnej i jej dziecka.

Jak nosić?

Naszyjniki noszony jest w trakcie ciąży (i po niej) na wysokości brzucha przyszłej mamy. Dziecko w łonie matki może słyszeć dźwięki z otoczenia już od około 20 tygodnia życia. Delikatne dźwięki mogą więc  być słyszane przez maleństwo już w brzuchu mamy.  Dziecko przyzwyczaja się do dźwięków dochodzących z zewnątrz, a po narodzinach znajome dźwięki mogą wpływać na kojąco na maleństwo. Dlatego”kariera” naszyjnika ciążowego  nie kończy się wraz z narodzinami dziecka. Delikatne dźwięki mogą być pomocne w uspokajaniu malucha, już po jego narodzinach. Znajome pobrzękiwanie ma się mu kojarzyć z poczuciem bezpieczeństwa i stabilizacji, jakich zaznawał w łonie matki.

Stylowa mama

A co oprócz tego? Przede wszystkim bola to biżuteria. Kobieca i subtelna. Zainspirowana tą tradycyjną biżuterią stworzyłam i i ja kilka wisiorków. Oto początek kolekcji bely bell 🙂

W Polsce naszyjniki dla przyszłych mam dopiero się pojawiają. Dlatego każdy wisior z kolekcji belly bell zapakuję pięknie na prezent dla przyszłej mamy i dołączę karteczkę z krótkim wyjaśnieniem czym jest naszyjnik 🙂

Kolekcję naszyjników ciążowych możecie obejrzeć tu:

https://multanka.eu/index.php/belly-bell/

Chciałabyś dowiedzieć się więcej? Napisz do mnie!