Ślubna analiza kolorystyczna – czyli jak wybrać kolor sukni i dodatków

Niedawno rozmawiałam z Magdaleną Łowkiet-Żukowską z Magdalena Łowkiet Make-up room — >> KLIK – kolorystką i wizażystką – o tym jak dobrać kolory tak, aby nasza uroda lśniła jak najpiękniej. Ten post znajdziecie tu : — >> KLIK.

Dzisiaj chciałam przedstawić Wam drugą część tej rozmowy. Tym razem dotyczącą ślubnej analizy kolorystycznej. Znajdziecie w niej odpowiedzi na takie pytania: jak dobrać kolor sukni ślubnej lub co zrobić gdy kolor sukni nie do końca współgra z naszym typem urody?

Czym się różni analiza kolorystyczna od ślubnej analizy kolorystycznej? Masz je w obie w ofercie – co je różni?

Podstawowa różnica pomiędzy tymi dwoma usługami polega na tym, że ślubna analiza kolorystyczna nie odpowiada na pytanie, do którego spośród 12 typów urody zalicza się klientka, pozwala za to określić, który odcień bieli ślubnej oraz jaka gama kolorów przewodnich wesela będą jej najbardziej pasowały w stylizacji ślubnej, czyli w momencie, gdy uroda jest już wzmocniona i podkreślona makijażem.

 

Lepiej tę analizę robić przed wyborem sukienki czy może lepiej przed?

Idealnie byłoby przeprowadzić ślubną analizę kolorystyczną na etapie planowania wyboru sukni, czyli – jak się przyjmuje – najpóźniej na 9 miesięcy przed ślubem. Jest to właściwy czas, aby dowiedzieć się, w jakim odcieniu bieli ślubnej oraz jakim rodzaju materiału (lekki, zwiewny, półprzejrzysty, a może sztywniejszy, gładki bądź teksturowany) i jego wykończeniu (matowy, półmatowy lub błyszczący) będzie nam najbardziej do twarzy. Wszystko to ma znaczenie, ponieważ w życiu bardzo rzadko występujemy całe spowite w biel, a jest to kolor trudny do noszenia i – jak wszystkie barwy – ma swoje odcienie. W niewłaściwie dobranej bieli uroda może zgasnąć, skóra poszarzeć lub niekorzystnie się zaróżowić, co zniweczy ślubny efekt kreacji. Dla przykładu, niewielu z nas będzie dobrze w ostrej zimnej bieli, są jednak typy urody, które wręcz łakną tak chłodnej i mocnej odmiany tego koloru, aby mogły prezentować się odświętnie i korzystnie.
Jeżeli panna młoda ma już wybraną suknię i zastanawia się, jak dobrać kolory przewodnie wesela do urody, również może skorzystać ze ślubnej analizy kolorystycznej w jej niepełnej postaci (podzieliłam tę usługę na pakiety, aby ułatwić pannom młodym wybór potrzebnego im zakresu usług). Usługę ślubnej analizy kolorystycznej warto połączyć także z próbnym makijażem ślubnym, w którym także wykorzystujemy kolory z dobranej wcześniej gamy odcieni ślubnych.

A co jeżeli suknia ślubna jest nie do końca dopasowana odcieniem do naszego typu urody?

W życiu zdarzają się różne sytuacje, jak nadmieniłaś w powyższym pytaniu. Co zrobić, gdy mamy już zakupioną suknię i na tym etapie nie ma możliwości zmiany odcienia bieli? Przede wszystkim nie załamujemy rąk, z takiej sytuacji również znajdziemy wyjście. W takich okolicznościach podpowiadam, co zrobić, aby złagodzić efekt tego niedopasowania i korzystnie wpłynąć na urodę panny młodej. Można osiągnąć to za pomocą dodania cieplejszych bądź chłodniejszych aplikacji, obszycia dekoltu koronką lub haftem we właściwym odcieniu lub dodaniu rozświetlających urodę kryształków. Działamy także za pomocą biżuterii i makijażu, który w takich sytuacjach jest kluczowy. Zdarzyło mi się m.in. “ratować” wyjątkowo ciepłą urodę rudowłosej panny młodej o ciepłej karnacji, doradzając dodanie do zimnej bieli sukni złote aplikacje na dekolcie, złotą biżuterię oraz bardzo ocieplający skórę makijaż. Efekt ślubny został osiągnięty. Na pewno nie możemy w takiej sytuacji pójść w odwrotnym kierunku i spróbować zafałszować urodę panny młodej poprzez sztuczne jej ochładzanie niedobranym makijażem. To zawsze będzie wyglądało sztucznie i niekorzystnie, gdyż w ten sposób postarzymy się, a naturalna uroda zniknie zdominowana przez zastosowanie niewłaściwych dla niej odcieni. Są niektóre typy urody, które można nieco “zaadaptować” i pomóc im upodobnić się do ich typu siostrzanego, jednak wymaga to dużego nakładu pracy i wyczucia, często także zmiany koloru włosów, więc jest dość ryzykowną metodą przed ślubem.

Czyli jesteś wstanie doradzić, nawet jeśli odcień sukni nie jest idealny?

Jak najbardziej. Nigdy nie jest tak, że pasuje nam wyłącznie jeden odcień bieli. Podczas ślubnej analizy kolorystycznej wybieramy 2-3 biele ślubne (np. chłodna biel kredowa, śmietanka, ivory, ecru czy szampan), aby klientka miała z czego wybierać, szukając sukni w salonach. Ustalam, która biel jest najkorzystniejsza oraz podpowiadam, jak zaadaptować pozostałe wybrane odcienie (wspomniane już wykończenie i rodzaj materiału), aby również prezentowały się dobrze.

Wspomniałaś jeszcze, że w trakcie analizy dobierasz też inne elementy?

Tak – za pomocą metalicznych chust kolorystycznych określam, który odcień biżuterii będzie dla klientki najkorzystniejszy. Podpowiadam także, jaki rodzaj biżuterii będzie najlepszy dla urody panny młodej (drobna i delikatna, minimalistyczna lub duża i wyrazista itd.).Całość musi oczywiście pasować do stylu i kroju sukni – tu również służę radą.

 

… jak suknia będzie pasować do figury, jakie kwiaty do do sukni? Jak rozumiem – pomagasz układać te ślubne puzzle?

Tak, dbam, aby dziewczyny nie zostały same z tą układanką 🙂 W przyszłości planuję także wprowadzić do mojej oferty usługę stylizacji ślubnej, polegającej właśnie na pomocy w doborze kroju sukni ślubnej do sylwetki, bo tutaj duże znaczenie dla korzystnego efektu mają już wszystkie elementy sukienki: rodzaj dekoltu, wysokość talii, długość welonu, szerokość dołu sukni itd., ale to jest temat rzeka na inną rozmowę… :).

Jeżeli jesteście ciekawe, jakie mamy odcienie sukni ślubnej zapraszam Was tu: — >> KLIK . Więcej inspiracji i podpowiedzi znajdziecie w ślubnym poradniku

Poradnik ślubny