Tipi weselne – namiot w stylu boho

Tipi weselne

Stylistyka boho kolejny sezon cieszy się niesłabnącym powodzeniem. W tym roku coraz częściej pojawia też boho glam. W  każdej z tych stylistyk przepięknie może wpisać się jako element dekoracji tipi. Boho to styl inspirowany hippie, indiańskimi wioskami i campingiem, dlatego ozdobny namiot doskonale  buduje klimat takiego wesela, podobnie jak łapacze snów, zwiewne wstążki czy pióra.

W zależności od wielkości tipi, możemy wykorzystać je jako miejsce przyjęcia weselnego.uże namioty mogą pomieścić nawet do 50 osób, natomiast mniejsze będą doskonałym tłem do zdjęć lub tłem do zaślubin pary młodej. Z kolei niewielkie tipi pomogą stworzyć nastrojowe przestrzenie. Wypełnione poduchami, z niewielkimi stolikami (z kufrów lub palet) pięknie uzupełnią strefę chill out. Tipi możecie zaaranować w różny sposób, w zależności od użytych materiałów mogą przenieść Was w przestrzeń boho. Użycie szlachetnych materiałów, niewielkich foteli czylampionów sprawi, że tipi będzie namiotem w stylu glampingu.

Tipi weselne – jak zbudować

Pomysłów na zbudowanie weselnego tipi jest mnóstwo. Możecie się pokusić o zrobienie go samemu. Możecie również porozmawiać z Waszą dekoratorką, co może dla Was wyczarować?Tipi można stworzyć tradycyjnie z jasnego materiału i ozdobić je kwiatami i wstążkami. Nieco delikatniejsze, bardziejromatyczne będzie tipi stworzone z koronki. Ten półprzezroczysty namiot zapewni ciut mniej intymności, ale za to będzie cudownym tłem do zdjęć. Tipi na wesele można stworzyć też ze wstążek, będzie wtedy zwiewne i kolorowe. Natomiast oszałamiający efekt wieczorem daje namiot ozdobiony lampkami lub wręcz stworzony z lampek ledowych. Zdjęcia na tle takiego namiotu to bajka. Jednak musicie wziąć pod uwagę,  że aby stworzyć tego rodzaju tipi, możecie potrzebować nawet 100 kompletów lampek i baterii do nich 🙂 Z kolei namiot stworzony z kolorowych materiałów z dodatkiem złota może pięknie się wpisać w ślub w stylu Bollywood, ale również w trendzie boho glam

Światła, światełka, lampki

Będą one niewątpliwą ozdobą namiotu weselnego. W zależności od wielkości namiotu możecie wykorzystać lampki lub kurtyny ledowe. Przy większym namiocie możecie pokusić się o romantyczne świece stojące wolno lub w lampionach. Jeżeli decydujecie się na materiałowe kurtyny w ramach ozodoby sali –  rozważcie udekorowanie sali papierowymi lampionami.