Jak poinformować gości o zmianie daty ślubu i wesela?

Musiałaś przełożyć wesele ze względu na pandemię? A może z innego ważnego powodu trzeba zmienić datę ślubu? Pewnie zastanawiasz się jak powiadomić gości. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi.

Jak poinformować gości o zmianie daty ślubu i wesela?

Jeżeli już wysłałaś zaproszenia, a ślub był planowany w najbliższych tygodniach

Zadzwoń do swoich gości. Jeżeli ślub jest wkrótce, na pewno chcieliby wiedzieć też, co planujecie. Dlatego tutaj zasadą jest – poinformowanie swoich gości o zmianie daty jak najszybciej po tym, gdy podejmiecie decyzję. W szczególności dotyczy to gości, którzy muszą pokonać długą drogę. Nawet jeśli nie masz wyznaczonej daty alternatywnej, daj im po prostu znać, że ślub lub wesele są przełożone i jakie są tego powody. Nie przejmuj się, że powiadamiasz o tym ustnie, a nie pisemnie. W trudnych sytuacjach najważniejsze jest, aby informacja dotarła. Wytłumacz też gościom powody swojej decyzji, pozornie oczywiste, ale w sytuacjach stresowych, często skupiamy się na głównej wiadomości czyli zmianie daty. Warto wytłumaczyć z czego wynika zmiana daty – z troski o zdrowie gości,bliskich i przyjaciół. Jeżeli zmiana spowodowana jest innymi ważnymi wydarzeniami, powiedz krótko o co chodzi, nie musisz wnikać w szczegóły i się tłumaczyć. Ludzie rozumieją, że zmiana terminu wesela nie następuje z błahych powodów 🙂

Jeżeli już znasz nową datę powiadom o niej swoich gości. Miłym ukłonem będzie wysłanie im przypominajki o nowej dacie 🙂 Dla młodszego pokolenia możesz stworzyć piękną grafikę (lub pobrać gotowy wzór tu). Taką grafikę możesz wysłać jako MMS lub mailem. Grafikę możesz też udostępnić przez WhatsApp, messengera czy przy pomocy innych kanałów. Ciekawym pomysłem jest umieszczenie informacji na grupie FB dedykowanej swoim gościom lub na stronie www dotyczącej wesela, jeśli oczywiście postanowiłaś skorzystać z tych form komunikacji. Dla starszego pokolenia możesz pokusić się o informację w wersji papierowej – zastanów się jednak, czy chcesz ponosić teraz koszty związane z wysyłką i logistyką związaną z zamawianiem kopert, wydruku czy kuriera? Jeśli tak, to może warto zastanowić się nad tym, gdy sytuacja wróci nieco do normy.Teraz warto ograniczać kontakty międzyludzkie i nie narażać naszych gości na wycieczkę na pocztę po awizo.

Jak poinformować gości o zmianie daty ślubu i wesela?

Gdy zaproszenia są już wysłane, ale ślub planowany jest za więcej niż kwartał

Gdy już ustalicie nową datę ślubu, oprócz opcji opisanych powyżej możesz zastanowić się nad tzw. save the date, czyli krótką informacją o nowej dacie ślubu. Save the date to wydrukowana kartka, personalizowana pocztówka, która zawiera datę ślubu. W tym wypadku – nową datę 🙂 Taka forma pozwoli uniknąć późniejszych pytań “to kiedy to wesele” i nerwowych telefonów. Minusem są oczywiście koszty.

Jak poinformować gości o zmianie daty ślubu i wesela?

Jeżeli jeszcze nie wysłałaś zaproszeń

Warto zastanowić się nad dodatkową wkładką, która informuje o zmianie daty. Jeżeli możecie się wstrzymać z wysyłką, zróbcie to. Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że ciężko teraz planować coś w dłuższej perspektywie. Jeżeli zaproszenia czekają jeszcze na druk, tym bardziej możesz się wstrzymać z wydrukiem zaproszeń. Warto poprosić o przesunięcie zamówienia na okres, gdy sytuacja nieco się wyklaruje. Wtedy nie będziesz ponosić zwiększonych kosztów. Porozmawiaj ze swoim usługodawcą o takiej możliwości. Wszyscy teraz zdają sobie sprawę z powagi sytuacji i starają się wyjść parom młodym naprzeciw.

Czy warto drukować zaproszenia ponownie, gdy już zostały wysłane?

Ta decyzja należy do każdej z panien młodych z osobna. Moim zdaniem nie warto drukować wszystkiego od nowa. Są to zwiększone koszty, których można uniknąć. Jednak , jeśli chcecie, aby wszystko było idealne, to możecie to zrobić.

Specjalnie dla Was przygotowałam też do pobrania darmowe grafiki do samodzielnego wydruku. Możecie je pobrać i wypełnić nowymi danymi. Jeżeli chcielibyście, abym wpisała w nie Wasze imiona bądź datę ślubu piszcie do mnie śmiało!

Chcesz dopasować grafikę? Napisz lub zadzwoń!

Contact

Imiona lub datę ślubu wpiszę na grafikę zupełnie za darmo 🙂

+48 608 536 033

kontakt@olamultan.pl